منوی دسته بندی

التیام شکست عاطفی


دراین مقاله قصد داریم علائم عدم التیام یک رابطه قبلی را بررسی کنیم .
معمولا افراد به ۶ماه تا یک سال وقت جهت ترمیم شکست عشقی نیاز دارند . این مدت بستگی به مهارت های فرد ممکن است بیشتر یا کم تر باشد .نتیجه این که دختر و پسری که در رابطه ای شکست خورده اند به زمانی بین ۶ماه تا یک سال جهت بازسازی عاطفی خود نیاز دارند .
هم چنین خانم ها و آقایانی که طلاق گرفته اند نیز باید علائم ناشی از احساس شکست در زندگی پیشین خود را ترمیم کنندو تا التیام پیدا نکرده اند ازدواج نکنید .برای ارزیابی از این که آیا جراحت حاصل از رابطه قبلی التیام پیدا کرده است یانه , به ۳ علامت ذیل باید توجه شود :
۱-احساس خشم و انزجار از وی
اگر هنوز نسبت به کسی که در رابطه با او شکست خورده اید احساس نفرت , احساس خشم و احساس انزجار می کنید , به این معنی است که او هنوز در قلب شما مطرح است و هنوز هیجانات و احساسات شما درگیر با او و خاطره اوهستند و ذهن شما را اشغال کرده است .لذا وجود شما آماده پذیرایی از فرد دیگر نیست و نباید به از دواج تن دهید .
 


۲- احساس گناه و مسئولیت
دومین علامتی که نشان می دهد شما هنوز درگیر رابطه پیشین و زندگی قبلی خود هستید؛ احساس گناه نسبت به عملکرد خود و همچنین احساس مسئولیتی که به او دارید بر می گردد. یعنی هنوز رابطه عاطفی قبلی شما پایان نپذیرفته است . لذا تا احساس گناهتان پایان نگرفته و احساس مسئولیت می کنید, تصمیم به ازدواج با فرد جدیدی نگیرید , چون اثررابطه قبی ,رابطه جدید شما را تهدید می کند .


۳- احساس رنجش و آزردگی:
اگر احساس می کنید دلزده و غمگین هستید و احساس رنجش و آزردگی از وی می کنید مطمئن باشید که او به عنوان یک طرف رابطه در دل شما زنده است ,چون هنوز قادراست رنجش را به شما تحمیل کند و آزارتان دهد . لذا تا اتمام این احساس ازدواج نکنید .


نتیجه :
اگر شما درگیر یک رابطه عشقی بوده اید واکنون این رابطه به هر دلیلی به هم خورده است یا اینکه زندگی قبلی به طلاق ختم شده است . باید توجه کنید که ۳ علامت فوق در شما وجود نداشته باشد . وجود علائم فوق نشان از این است که در واقع رابطه شما به کلی از بین نرفته است و احساسات ,هیجانات و ذهن شما به نوعی با او درارتباط است. و انرژی شما مصرف او می شود.
توجه کنید هرکسی در قلب خود گورستانی از دوست هایی دارد که آنجا آرامیده اند مهم این است که دراین قبرها کسی زنده نباشد .
اگر هنوز خشم ,احساس گناه و مسئولیت و احساس رنجش نسبت به کسی دارید یعنی او هنوز در قلب شما هست و تنفس می کند و زنده ست.پس به لحاظ ارتباطی که با او دارید، آامادگی رابطه یا ازدواج جدید را ندارید


 در صوتیکه علائم فوق هنوز درشما وجوددارد . می توانید با کمک گرفتن از یک مشاورخانواده به ترمیم و التیام کامل رابطه قبلی خود پرداخته، سپس اقدام به ازدواج کنید.

مدیر سایت ravan123.ir وب‌سایت
برای مطالعه مقالات و مطالب بیشتر از مدیر روان 123 لطفا به سایت های http://hamdardi.com و http://hamdardi.net مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question